Saunový svět

Přehled

Chcete si připadat znovuzrození, na chvíli zastavit čas, uvolnit se a jednoduše vypnout?

Navštivte náš Saunový svět, kde můžete využít vnitřní finskou saunu, solnou saunu, parní lázeň, venkovní exkluzivní panoramatickou saunu, ochlazovací bazének uvnitř i venku, venkovní sprchu a nadstandardní prostor pro relaxaci s krbem uvnitř a jezírkem venku s nádherným výhledem.

Součástí vstupu do Saunového světa je zároveň vstup do bazénové haly s vířivou a dětským bazénem. Na rozdíl od pohybu v bazénové hale, je v sauně přísný zákaz saunování se v plavkách. Všechny potřebné informace Vám poskytneme na recepci. K relaxaci patří i příjemné posezení, resp. poležení. To jistě oceníte v nadstandardní odpočívárně s krbem, která je součástí Saunového světa, kde si můžete dopřát některý z nápojů uvedených v nabídce bufetu v hlavní bazénové hale. Pokud potřebujete k relaxaci klid a ticho, pak přesně toto Vám poskytne naše tichá odpočívárna. v Saunovém světě se můžete mimo jiné ochladit ledem z ledové studny, případně využít malé Kneippovy lázně. v ceně vstupu do Saunového světa je rovněž zapůjčení jednoho prostěradla na recepci.

V Saunovém světě probíhají 1x za 14 dní saunové ceremoniály, které jsou v ceně vstupného. Termín konání je vždy oznámen na našich webových stránkách.

Pára

Provozní teplota: 45 °C
Provozní vlhkost: 100%
Doporučená délka pobytu: 5–20 min.
Kapacita lázně: 7 osob

Parní lázeň neboli horkovzdušná mokrá lázeň. Tělo se nezahřívá tak prudce jako při saunování a vlhkost vzduchu dosahuje 100 %. Je nutné si uvědomit, že fáze pocení nastává (s ohledem na 100% vlhkost v kabině) až teprve po opuštění kabiny. Následný odpočinek v odpočívárně na lehátku je tedy nezbytný pro správnou funkci terapie parní lázně.

Indikace: pomáhá k uvolnění dýchacích cest, přispívá k regeneraci přetíženého svalstva, zmírňuje celkovou únavu, příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikaci, blahodárně působí na klouby a dokáže ulevit od revmatických potíží

Kontraindikace: otevřená kožní poranění /nezhojené rány, plísňová onemocnění, přecitlivělost na vyšší teploty

Finská sauna

Provozní teplota: 90 °C
Provozní vlhkost: 10%
Doporučená délka pobytu: 5–15 min.
Kapacita lázně: 18 osob

Finská sauna je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Panoramatická sauna

Provozní teplota: 80 °C
Provozní vlhkost: 15%
Doporučená délka pobytu: 5–15 min.
Kapacita lázně: 34 osob

Panoramatická sauna je sauna finského typu, je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Solná sauna

Provozní teplota: 70 °C
Provozní vlhkost: 10%
Doporučená délka pobytu: 5–15 min.
Kapacita lázně: 9 osob

Solná sauna je sauna finského typu, je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Indikace: celkové uvolnění pohybového aparátu, poruchy krevního tlaku (hypotonie), chronické katary dýchacích cest, artrózy, degenerativní kloubní onemocnění, revmatismus, detoxikace organismu, vyplavování endorfinů – hormonů štěstí, posilování imunity – prevence proti chřipkám a nachlazení, doplňková kůra při hubnutí

Kontraindikace: nesnášenlivost vysokých teplot, nezhojené rány, krvácející kožní defekty, akutní zánětlivá, zejména horečnatá onemocnění, maligní onemocnění, vysoký tlak, vysoký stupeň gravidity, plísňová onemocnění, epilepsie

Po saunování je nutné dodat tělu ztracené tekutiny.

Ledová studna

Teplota ledové tříště: cca -5°C
Kapacita atrakce: 1 osoba

Ledová studna je určena pro atraktivní ochlazování těla v rámci saunové procedury. Způsob užívání je pro každého individuální (stejně jako samotný pobyt v prohřívárně) a je proto nutné užívat ledovou tříšť s rozvahou a případně se předem poradit s odbornou osobou (saunér, lékař apod.). Ledová tříšť se nabírá holýma rukama a hází se nahé tělo (ramena, záda, hruď apod.), nedoporučuje se dávat na hlavu.

Po přehřátí těla v sauně by měla následovat fáze rychlého zchlazení pod sprchou (max. 5 minut), v ochlazovacím bazénku vnitřním či venkovním, za přispění přívalového polévacího vědra se studenou vodou. Toto vědro je určeno především zdravým osobám, které vyžadují po prohřátí ve finské sauně rychlé a prudké ochlazení. Uživatel stojící pod vědrem překlopí studenou vodou naplněné vědro na sebe tak, že zatáhne za smyčku lana v okamžiku, kdy je na příval vody připraven. V zimě je možné zchladit se sněhem. Ledová tříšť tedy částečně simuluje zimní klimatické podmínky. Když opět pocítíme potřebu tepla, fázi chlazení je třeba ukončit. Chlad přiměje cévy, aby se stáhly, a vrátí krevní oběh do stabilního stavu. Obnovení "zchlazeného" krevního oběhu se urychlí pomocí teplé lázně nohou v sedě. Koupel nohou trvá 3–5 minut. Příjemný pocit tepla na celém těle se dostaví velmi rychle.

Kneippova lázeň

Doporučená teplota teplá voda: 38 °C
Doporučená teplota studená voda: 10% – dle teploty dodávané vody
Doporučená délka pobytu: 1 cyklus cca 4x a´ 0,5 až 1 min.
Kapacita lázně: max. 2 osoby současně

Je doporučeno zvolna v bazénku nohy smáčet. Po cca 1 minutě (individuální záležitost) přesuňte nohy do sousedního bazénku a opět se doporučuje zmíněný volný pohyb po uvedenou dobu. Tak dochází k žádoucí kontrastní lázni, kterou popsal Sebastian Kneipp. Kontrastní lázní je rozuměno střídání studené a teplé vody. Není striktně předepsáno pořadí, ve kterém má uživatel do Kneippovy lázně vstupovat (teplá/studená).

Kneippova terapie je užitečná pro tělo, pomáhá chránit před nemocemi a neduhy všech druhů, působí pozitivně na nohy a celé tělo, zpevňuje a zvyšuje imunitu, může evokovat příjemný pocit. Podporujete tak krevní oběh, pomáháte předcházet křečovým žilám, je vhodná též na podporu lepšího spánku.

Odpočívárna

Doporučená délka pobytu: min. 15 min
Kapacita odpočívárny: dle počtu lehátek

Odpočinek po pobytu v prohřívárnách se doporučuje v horizontální poloze na lehátkách – v klidové zóně. Doporučuje se při odpočinku rovněž doplňovat tekutiny – nealkoholické nesycené (voda, ovocné nápoje apod.). Odpočinkem v těchto příjemných prostorách získáte zpět ztracenou energii.

Občerstvení

V rámci provozu bazénu je zajištěno občerstvení v bufetu v bazénové hale, včetně doplňování pitného režimu. V prostorách Saunového světa platí striktní ZÁKAZ používání skla.

Kde nás najdete

Provozní doba

Ceníky

Délka pobytu 75 min 75 min 135 min 135 min neomezeně
Dospělí 80 Kč 145 Kč 120 Kč 205 Kč 305 Kč
Děti do 100cm
doprovod ZTP/P
zdarma zdarma zdarma zdarma zdarma
Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let 65 Kč 125 Kč 95 Kč 175 Kč 265 Kč
Rodina 1 + 2-3 děti 145 Kč 255 Kč 240 Kč 365 Kč 555 Kč
Rodina 2 + 1-3 děti 200 Kč 395 Kč 320 Kč 515 Kč 775 Kč

Možnost platby kartou multisport

Zvýhodněné vstupné, abonentní vstupné, abonentský čip viz v celém ceníku.

*Zóna 1: Plavecký bazén, Dětský bazén, Vířivka
**Zóna 1+2: Plavecký bazén, Dětský bazén, Vířivka + Saunový svět
Doplatky po překročení zakoupeného času jsou 1,50 Kč / 1 minutu, maximálně do výše neomezeného vstupného.
U vstupného Senioři nad 62 let, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let je pro slevu nutné prokázat věk a doklady uvedené v návštěvním řádu.

Zakoupení vlastního čipu pro dobíjení či čipové karty:

Cena abonentského čipu: 150 Kč
Cena čipové karty: 60,- Kč

Poplatek za ztrátu jednorázového čipu (pokud nebude předložena účtenka): 500 Kč, jinak 150 Kč

Poplatek za ztrátu či zničení prostěradla či ručníku: 200 Kč

Na čipu je automaticky nastavený debet 200 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti na čerpání služeb občerstvení. Pokud využijete tohoto debetu, využitou částku zaplatíte na pokladně při odchodu z bazénu nebo u čipových hodinek zaplatíte automaticky průchodem turniketem.

Elektronické peněženka (E – karta) více informací naleznete v celém ceníku.

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA: 700 Kč

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA – Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let: 550 Kč

Permanentka na dvacet 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA: 1 360 Kč

Permanentka na dvacet 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA – Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let: 1 060 Kč

Permanentka na deset 135 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA: 1 100 Kč

Permanentka na deset 135 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA – Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let: 900 Kč

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 1 350 Kč

Permanentka na dvacet 75 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 2 600 Kč

Permanentka na deset 135 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 1 800 Kč

*Platnost permanentky (čipové karty) je 12 měsíců ode dne jejího zakoupení

*Platnost permanentky (čipové karty) prodlužujeme pouze z důvodu odstávky plaveckého bazénu

*Zvýhodněné vstupné - sauna v pondělí a v pátek

Celý ceník zde ke stažení

Délka pobytu 75 min 135 min neomezeně
Dospělí 145 Kč 205 Kč 305 Kč
Děti do 100cm
doprovod ZTP/P
zdarma zdarma zdarma
Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let 125 Kč 175 Kč 265 Kč
Rodina 1 + 2-3 děti 255 Kč 365 Kč 555 Kč
Rodina 2 + 1-3 děti 395 Kč 515 Kč 775 Kč

Možnost platby kartou multisport

Zvýhodněné vstupné, abonentní vstupné, abonentský čip viz v celém ceníku.

*Ceny do saunového světa ve všech kategoriích jsou včetně půjčení prostěradla! Prostěradlo si návštěvník vyzvedne při vstupu na recepci a při odchodu ho vrátí do koše u recepce.

*Zóna 1: Plavecký bazén, Dětský bazén, Vířivka
**Zóna 1+2: Plavecký bazén, Dětský bazén, Vířivka + Saunový svět
Doplatky po překročení zakoupeného času jsou 1,50 Kč / 1 minutu, maximálně do výše neomezeného vstupného.
U vstupného Senioři nad 62 let, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let je pro slevu nutné prokázat věk a doklady uvedené v návštěvním řádu.

Zakoupení vlastního čipu pro dobíjení či čipové karty:

Cena abonentského čipu: 150 Kč
Cena čipové karty: 60,- Kč

Poplatek za ztrátu jednorázového čipu (pokud nebude předložena účtenka): 500 Kč, jinak 150 Kč

Poplatek za ztrátu či zničení prostěradla či ručníku: 200 Kč

Na čipu je automaticky nastavený debet 200 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti na čerpání služeb občerstvení. Pokud využijete tohoto debetu, využitou částku zaplatíte na pokladně při odchodu z bazénu nebo u čipových hodinek zaplatíte automaticky průchodem turniketem.

Elektronické peněženka (E – karta) více informací naleznete v celém ceníku.

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA: 700 Kč

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA – Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let: 550 Kč

Permanentka na dvacet 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA: 1 360 Kč

Permanentka na dvacet 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA – Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let: 1 060 Kč

Permanentka na deset 135 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA: 1 100 Kč

Permanentka na deset 135 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA – Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let: 900 Kč

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 1 350 Kč

Permanentka na dvacet 75 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 2 600 Kč

Permanentka na deset 135 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 1 800 Kč

*Platnost permanentky (čipové karty) je 12 měsíců ode dne jejího zakoupení

*Platnost permanentky (čipové karty) prodlužujeme pouze z důvodu odstávky plaveckého bazénu

*Zvýhodněné vstupné - sauna v pondělí a v pátek

Celý ceník zde ke stažení

Vstupová permanentka
jednorázové 90 Kč
10 vstupů (platnost 3 měsíce) 800 Kč
20 vstupů (platnost 5 měsíců) 1 550 Kč
30 vstupů (platnost 6 měsíců) 2 300 Kč
Časová permanentka
1 měsíc 800 Kč
3 měsíce  2 150 Kč
5 měsíců + 1 zdarma 3 600 Kč
9 měsíců + 3 zdarma 6 450 Kč
Studentská měsíční 630 Kč
Studentská čtvrtletní 1 800 Kč
20 kombinovaných vstupů fitness (časově neomezeno) + sauny/bazén (75 min) – platnost 5 měsíců 4 100 Kč
10 kombinovaných vstupů fitness (časově neomezeno) + sauny/bazén (135 min) – platnost 3 měsíce 2 550 Kč

Možnost platby kartou multisport

Zvýhodněné vstupné, abonentní vstupné, abonentský čip viz v celém ceníku.

V ceně je zahrnuta pouze návštěva prostoru fitness (tzn. šatna a sociální zařízení k fitnessu a vlastní cvičební prostor – s výjimkou permanentky kombinovaných vstupů)
Každý návštěvník fitness si před vstupem musí aktivovat čip na pokladně bazénu. Tím mu bude umožněn vstup do zóny 3 – fitness!

*Vstupová permanentka (čipová karta) má platnost dobu určenou v ceníku ode dne zakoupení s možností více vstupů za jeden den.
*Časové permanentky (čipové karty) mají platnost podle určení ode dne zakoupení s jedním vstupem za jeden den.
*Vstup do fitness není po zaplacení vstupného (resp. aktivace čipu na recepci bazénu) časově omezen.

Bonusy:

Držitel 3 měsíční či 30 vstupové permanentky (čipové karty) do fitness získává ZDARMA dva 75 minutové vstupy do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT

Držitel 5 měsíční permanentky (čipové karty) do fitness získává ZDARMA tři 75 minutové vstupy do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT

Držitel 9 měsíční abonentské permanentky (čipu/karty) do fitness získává ZDARMA čtyři 135 minutové vstupy do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA: 700 Kč

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA – Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let: 550 Kč

Permanentka na dvacet 75 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 2 600 Kč

Permanentka na deset 135 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 1 800 Kč

*Platnost permanentky (čipové karty) je 12 měsíců ode dne jejího zakoupení

*Platnost permanentky (čipové karty) prodlužujeme pouze z důvodu odstávky plaveckého bazénu

*Zvýhodněné vstupné - sauna v pondělí a v pátek

Celý ceník zde ke stažení

Kurz kojenců a batolat (baby plavání):
8 lekcí + 2 náhrady 1 200 Kč

*Je určen pro nejmenší plaváčky od šesti měsíců věku do šesti let
*lekce – 30 minut
*V ceně kurzů je také jedna informační hodina zdarma pro rodiče bez dětí.
*Po ukončení kurzů probíhají vždy ještě 2 náhrady za omluvenou neúčast v případě nemoci v podobě 2 volných vstupů do malého bazénu (vždy 1 rodič a 1 dítě, bez instruktora)
*Každý účastník tohoto kurzu si zakoupí čipovou kartu v hodnotě 60,- Kč. Tuto čipovou kartu po skončení kurzu může dále využívat i pro všechny nabízené služby Sportovně relaxačního centra tak, jak je popsáno u čipových karet.
*Kurz včetně zmíněných náhrad musí být vybrán do 3 měsíců.

Plavání pro těhotné:
1 lekce (minimálně 5 lekcí) 100 Kč
jednotlivá lekce 150 Kč

*1 lekce trvá vždy 60 min
*Potvrzení od lékaře není nutné, ale doporučujeme vždy tuto aktivitu se svým lékařem konzultovat. Není problém plavat až do 38. týdne těhotenství – záleží vždy na pocitech
*Zařazení do lekcí pro těhotné je průběžné.
*Cena kurzu je dána násobkem počtu lekcí.

*Každý účastník tohoto kurzu si zakoupí čipovou kartu v hodnotě 60,- Kč. Tuto čipovou kartu po skončení kurzu může dále využívat i pro všechny nabízené služby Sportovně relaxačního centra tak, jak je popsáno u čipových karet.

Plavecká výuka pro MŠ, ZŠ a SŠ: 45 min 60 min 90 min
65 Kč 85 Kč 130 Kč
1. až 5. třídy 70 Kč 90 Kč 135 Kč
6. až 9. třídy + SŠ 75 Kč 100 Kč 150 Kč

V době plavecké výuky v čase 11:00 hod – 14:00 hod je součástí ceny rovněž sauna pro děti. Zájem o saunu je nutné ohlásit již při vyplnění přihlášky k plaveckému výcviku.

Možnost platby kartou multisport

Zvýhodněné vstupné, abonentní vstupné, abonentský čip viz v celém ceníku.

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA: 700 Kč

Permanentka na deset 75 minutových vstupů do zóny 1 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA – Senioři nad 62, ZTP, ZTP/P, děti nad 100 cm a do 15 let, studenti do 26 let: 550 Kč

Permanentka na dvacet 75 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 2 600 Kč

Permanentka na deset 135 minutových vstupů do zóny 1 + 2 - PLAVECKÝ BAZÉN, DĚTSKÝ BAZÉN, VÍŘIVKA + SAUNOVÝ SVĚT: 1 800 Kč

*Platnost permanentky (čipové karty) je 12 měsíců ode dne jejího zakoupení

*Platnost permanentky (čipové karty) prodlužujeme pouze z důvodu odstávky plaveckého bazénu

*Zvýhodněné vstupné - sauna v pondělí a v pátek

Celý ceník zde ke stažení

53

osob v bazénu

6

osob v saunovém světě

2 450

spokojených zákazníků

Chcete být mezi prvními, kdo se dozví o nových službách a výhodných akcích?

© Copyright 2019 Sportovní zařízení prachatice

Vytvořili v: